Meyvemix
Havuç Suyu

Havuç A vitamininden çok zengin olduğu gibi B ve C vitaminleri de vardır, içindeki şeker «Meyve şekeri»» dediğimiz Beyüloz’dur. Minerallerden demir, fosfor, potasyum, magnez­yum, arsenik, kükürt, bakır ve krom bulunur. Bütün bunlardan başka içinde (Carotirie) adı verilen bir esans bulunur.

Havuç, kuvvet verir, vücuttan kaybolan mineralleri yerine kor, kansızlığa karşı gelir, Hemoglobin ve eritrositleri çoğal­tır. Havuç bağırsağın dostudur Yani hem yumuşaklık verir ve hem de mide ve bağırsaklarda meydana gelen kokuşmayı gi­derir. Havuç safrayı sulandırır, göğüse yumuşaklık verir, id­rar söktürür, iştahı açar, serinlik verir, yel söktürür ve yarala­rı çabuk kapatır.

Zayıflar, büyüme çağında olan çocuklar, reşitizmada, vü­cuttan mineral kaybedenler, bağırsak hastalıklarında, büyük ve çocuk ishallerinde, bağırsak kanamalarında, kabızlıkta, mi­de ve bağırsak kanamalarında Akciğer hastalıklarından: Ve­rem, müzmin bronşit ve astım hastalıklarında, romatizma, da­mar sertliği, karaciğer yetmezliğinde engtsarla birleştirilerek yenilir. Sarılıkta, ateşli hastalıkları önlemek, buruşukluğu ve yaşlılığı önler.

Havuç Suyunun Faydaları
Havuç A vitamini bakımından çok zengindir. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Nasıl İçmelisiniz
Havuç Suyunu taze sıkılmış olarak içmek gerekmektedir... Detaylı bilgi için tıklayınız.
Nerede İçilebilir
Havuç Suyunu taze sıkılmış olarak...
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu site Meyvemix Taze Sıkılmış Meyve Sularının katkıları ile hazırlanmıştır. Daha deyatlı bilgi çin Meyvemix in websitesini ziyaret ediniz...
©2011 Meyvemix Back ToThe Nature.